Składniki odżywcze

RitaE / Pixabay

Dostarczanie składników odżywczych zwykle odbywa się z pożywieniem. Niestety nawet dobrze zbilansowana dieta nie zapewnia 100% pokrycia zapotrzebowania na poszczególne witaminy. A te ostatnie są niezwykle ważne dla kobiet w ciąży oraz tych, które już urodziły. Na rynku znaleźć można rozmaite kompozycje, jakie stanowią witaminy dla karmiących. Odpowiednio dobrane nie tylko witaminy, ale i minerały. Trzeba jednak wiedzieć, co wybrać i jak stosować.

Suplementacja powinna być konsultowana z lekarzem bądź dietetykiem. Osobą, która zna stan zdrowia mamy i jej dziecka. Wie, czego może potrzebować więcej, których składników jej brak, a których jest ewentualnie w nadmiarze. Witaminy dla karmiących znaleźć można w wielu preparatach opatrzonych także innymi substancjami odżywczymi. Samodzielny wybór będzie nie tylko trudnym, ale i zwykle nieodpowiednim. Fachowe porady są wskazane.

Tym bardziej, że świeżo upieczona mama musi zadbać już nie tylko o swój organizm, ale i potrzeby dziecka bądź też większej liczby potomstwa.

Dużo więcej informacji na : http://www.mumomega.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*